Energie, sport a fitness

Zaneprázdnění pracující

Pracující žena

     Hodně pracujete a jste neustále na cestách? Jako zaneprázdněný člověk máte několik možností. Buď vynecháte jídla nebo si koupíte rychlé občerstvení. Náš program je vytvořen tak, aby Vám pomohl udržet optimální kondici a dodával přitom organismu správné množství živin a vitamínů.

     Energie je zcela nezbytná pro každodenní činnost organismu. Známe dva hlavní typy energie, které lidský organismus potřebuje:

  • energie pro mysl, 
  • energie pro tělo. 

 

     Není žádným překvapením, že správná strava a dostatek pohybu hrají zásadní roli pro udržení energie. Konzumace vyvážené, různorodé stravy a pravidelné cvičení Vám mohou pomoci cítit se lépe.

Aktivní jedinci a sportovci

Žena na míči

     Cvičení a sport ovlivňují naše svalstvo a klouby podle intenzity fyzické aktivity a individuální fyzické kondice. Čím je fyzická aktivita náročnější, tím vyšší zátěž vyvíjíme na náš organismus a obvykle tím více tuto zátěž pociťujeme. Nutriční požadavky sportovců a aktivních jedinců se liší v souvislosti s jejich osobními cíli a úrovní fyzické aktivity. Jiné požadavky má začátečník a jiné profesionální sportovec.

     Důležitou živinou, která hraje významnou úlohu při fyzické aktivitě, jsou bílkoviny. Pomáhají nejen při tvorbě a vývoji svalové hmoty, ale jsou rovněž nezbytné pro regeneraci svalstva po cvičení. Regeneraci svalstva může výrazně pomoci spojení kvalitních zdrojů bílkovin.